יצירת זוגיות ובנייתה

בתהליך בחירת בן/בת-זוג, פועלים עלינו כוחות לא מודעים רבים, כבר בבחירת נשוא המשיכה. כל עוד לא נחשפנו בילדותנו לדמויות הוריות מיטיבות אשר ביניהן התקיימה גם זוגיות מפרה וטובה, נשוב ונחפש, באופן לא מודע, שיחזור של אותן מערכות יחסים מוכרות. זאת משום שההנחיה הלא מודעת הינה טראומות וזיכרונות ילדות קשים, המובילה לבחירה פתולוגית של קשר זוגי. גם הניסיון לברוח ו"לבחור הפוך" ממה שחווינו, מהווה בעצם את אותה בחירה.. (סוג של תמונה הפוכה).

אחת הדרכים לברוח מהתמודדות עם קושי בבחירת בן/בת זוג, היא להשליך את חוסר הקבלה שלנו את עצמנו על הזולת. באופן זה, התוצאה היא שנחשוק במי שאינו מעוניין בנו ונדחה את מי שמעוניין בנו.
למה? כי אם איננו יכולים לקבל את עצמינו, מה נוח יותר מאשר לדחות את מי שמקבל אותנו… בחינת: "מה הוא כבר שווה אם הוא רוצה בי?!"

בתהליך הבחירה אנו מושפעים, כמובן, גם מהדימוי העצמי והמיני שלנו. משום כך חשובה וקריטית עבודת העומק על עצמינו, במקביל לחיפוש החיצוני.

בעבודה הטיפולית על יצירת זוגיות חדשה, נבחן יחד מהן נקודות הדמיון בין הקשרים הזוגיים שחווינו עד כה, ומה נוכל להסיק מהן על עצמינו, על בחירותינו. המטרה היא ללמוד מן העבר, להיות מודעים לצרכינו העמוקים ונטיות ליבנו, במקום לשחזר את אותם דפוסים ישנים ולעשות "עוד מאותו הדבר..".

לקריאה נוספת בנושא זוגיות ומשיכה מינית ליחצו כאן

.